Забезпечимо не тільки ПРАВО, а й МОЖЛИВІСТЬ
м. Луцьк, вул. Шопена, 13
+380 (332) 29-26-29
+380 (68) 68-444-50
info@legalstandart.com.ua

Архів

Index

Обвинувачений чи свідок?

Запитання: Кримінальну справу відносно мене направили до суду за старим КПК а коли в квітні 2013 вона була повернута на додаткове розслідування вже діяв новий КПК. До цього часу справа до суду повторно не направлена. Чи діє відносно мене підписка про невиїзд? Чи можу я оскаржити підписку про невиїзд до суду? Чи є я на сьогоднішній день обвинуваченим, якщо підозра (за новим КПК) мені не пред’являлася?

Відповідно до ч.11, ч.12 розділу XІ КПК, кримінальні справи, які до дня набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду, розглядаються судами в порядку, який діяв до набрання чинності цим Кодексом. У разі повернення таких кримінальних справ судом прокурору для проведення додаткового розслідування – таке слідство проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом, а справа вноситься до єдиного реєстру досудових розслідувань.
В цей же час Ваш статус як обвинуваченого по справі являється повністю невизначеним, оскільки Вам не повідомлено про підозру (ст.42 КПК) і строки досудового у Вашій справі не спливають. Слідство по такій справі може тривати практично необмежний строк. Разом з тим згідно ч.9 XІ КПК відносно Вас продовжує діяти запобіжний захід – підписка про невиїзд. Фактично Ви є «свідком» відносно якого діє підписка про невиїзд. Оскаржити бездіяльність слідчого також буде проблематично, оскільки Ви не входите до кола осіб визначених ст.303 КПК, як такий що має право на судове оскарження. А якщо прокуратура зробила для себе висновок про відсутність судової перспективи по цій справі то й пред’являти підозру Вам ніхто не буде.
В даному випадку необхідно звертатися до суду з вимогою про скасування запобіжного заходу.

760