Забезпечимо не тільки ПРАВО, а й МОЖЛИВІСТЬ
м. Луцьк, вул. Шопена, 13
+380 (332) 29-26-29
+380 (68) 68-444-50
info@legalstandart.com.ua

Архів

38184

Вводиться обов’язковий комерційний облік тепла та води.

22 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про комерційний облік комунальних послуг» (проект № 4901).

Всі будівлі, під’єднані до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого водопостачання, зовнішніх водопровідних мереж, будуть обладнані будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води.

Оснащення будівель вузлами комерційного обліку і обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення і відповідна проектна документація не вимагають видачі технічних умов та інших вимог до установки вузла комерційного обліку, узгодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Для будівель, в яких налічується два і більше споживачів, внески за установку вузлів комерційного обліку розподіляються пропорційно кількості приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.

Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на оснащення вузлами комерційного обліку, їх обслуговування та заміну відшкодовують споживачі відповідної комунальної послуги, а також власники (співвласники) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та / або гарячого водопостачання, в такому будинку шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування і заміну вузла комерційного обліку.

Оснастити будинковими вузлами обліку будівлі, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були обладнані вузлами обліку (або такі вузли на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу), зобов’язаний оператор зовнішніх інженерних мереж в термін:

теплової енергії – протягом року з дня набрання чинності цим Законом;

гарячої і питної води – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Адвокатське об’єднання “Правовий стандарт” Луцьк
Адвокати Луцьк

241