Забезпечимо не тільки ПРАВО, а й МОЖЛИВІСТЬ
м. Луцьк, вул. Шопена, 13
+380 (332) 29-26-29
+380 (68) 68-444-50
info@legalstandart.com.ua

Посилено відповідальність за несплату аліментів.

Посилено відповідальність за несплату аліментів.

Верховна Рада у другому читанні і в цілому підтримала проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів.
Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який заборгував аліменти більш ніж за 6 місяців. Такого боржника передбачається тимчасово обмежити право керування транспортними засобом на 6 місяців.
Також боржника може бути обмежено право на користування вогнепальною мисливською, пневматичною і холодною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; передбачається і тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості по сплаті аліментів в повному обсязі.
Закон також вводить новий вид адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт – боржник виконуватиме ці роботи у вільний від роботи чи навчання час. Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування.
У разі ухилення від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк громадських робіт може бути замінено адміністративним арештом, причому одна доба арешту рівна 15 годин невідбутих громадських робіт. При цьому такий арешт не може тривати довше 15 діб.
Соціальні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами 1 або 2 групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років і чоловікам старше 60 років.
Якщо боржник не платить аліменти більше 6 місяців, тоді питання про тимчасове виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

29