Забезпечимо не тільки ПРАВО, а й МОЖЛИВІСТЬ
м. Луцьк, вул. Шопена, 13
+380 (332) 29-26-29
+380 (68) 68-444-50
info@legalstandart.com.ua

Відшкодування моральної шкоди завданої ДТП

Під моральною шкодою потрібно розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній особі незаконними діями чи бездіяльністю інших осіб.

Моральна шкода, завдана порушенням немайнових прав (ушкодження здоров’я, смерть при ДТП), компенсується в усіх випадках, а ось моральна шкода, яка стала наслідком порушення майнових прав (ушкодження транспортного засобу), – тільки в спеціально передбачених законом випадках.

Моральна шкода може полягати у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів, у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна.

Дії, необхідні для компенсації моральної шкоди при ДТП.

Для відшкодування моральної шкоди, заподіяної ДТП вимагається:

 • Визначити винуватця ДТП.
 • Направити автомобіль на автотехнічну експертизу для оцінки ушкоджень і вартості ремонту(якщо моральна шкода є наслідком матеріального збитку).
 • Звернутися по медичну допомогу (при відшкодуванні моральної шкоди через пошкодження здоров’я) для отримання даних про те, що саме ДТП вплинуло на здоров’я потерпілого – зафіксувати ці зміни в медичній карті.
 • При складанні протоколу огляду місця події поінформувати співробітників ДАІ і свідків про ваш стан.
 • Потерпілому при ДТП необхідно знати, що розміри відшкодування моральної шкоди перебувають в прямій залежності від розмірів заподіяного майнового збитку.

 

Як відбувається відшкодування моральної шкоди при ДТП.

Відшкодування моральної шкоди, як і відшкодування упущеної вигоди, можна вимагати тільки в судовому порядку, оскільки це не входить в обов’язок страхових компаній. Відшкодування морального збитку при ДТП, а точніше – розмір компенсації морального збитку може бути обґрунтований відповідними документами, свідченнями свідків, іншими можливими засобами.

Під час розгляду справи про відшкодування моральної шкоди при ДТП, суд повинен встановити, які саме моральні страждання були заподіяні потерпілому, які існують докази, які обставини спричинення моральної шкоди і т. д.

Під час судового розгляду обґрунтовується заявлена позивачем (потерпілим), сума компенсації морального збитку. Потерпілий має право вимагати будь-яку компенсацію, проте суд керується ступенем доведеності нанесених моральних страждань, відповідністю розміру компенсації заподіяним стражданням та що особливо важливо – внутрішнім переконанням судді, яке як відомо є суб’єктивним чинником, який ґрунтується на вимогах розумності та справедливості.

Компенсація моральної шкоди, завданої ДТП здійснюється відповідно до судового рішення і виражається в грошовому еквіваленті.

Наше об’єднання пропонує повний спектр послуг з представництва інтересів клієнта в суді при відшкодуванні моральної шкоди – починаючи від складання претензії, і закінчуючи контролем над виконанням судового рішення.

Фахівці нашого об’єднання професійно представлятимуть Ваші інтереси в спорі з винуватцем ДТП,що заподіяв збиток чи його роботодавцем, та будуть стягувати не лише саму компенсацію в повному розмірі, але і усі судові витрати, понесені Вами в ході судового розгляду.

Наші досвідчені адвокати захистять Ваші права від неправомірних дій страхової компанії і винуватця ДТП, взявши на себе:

 • ведення досудових переговорів зі страховою компанією або винуватцем ДТП;
 • захист ваших інтересів в судах будь-якої інстанції;
 • оскарження незаконних санкцій і рішень працівників ДАІ і страхової компанії;
 • складання позовної заяви і збір усіх необхідних документів, складання скарг і заяв у правоохоронні органи;
 • відшкодування шкоди здоров’ю;
 • відшкодування моральної шкоди;
 • проведення усіх необхідних експертиз та інше.

Звернення до нашого об’єднання розпочинається з безкоштовної консультації, в яку входить комплексний аналіз наявних документів, оцінка можливості мирного рішення конфлікту, вироблення тактики поведінки в суді.
Наші адвокати визначать підсудність позову, грамотно його підготують і подадуть у встановлений законом термін, представлятимуть Ваші інтереси в ході судового процесу і візьмуть під контроль виконання рішення суду.

До того ж, пам’ятайте: усі витрати на правову допомогу можуть бути стягнуті з відповідача.

У Вас є запитання? Зверніться до наших адвокатів і отримайте безкоштовну консультацію за телефонами:
міський (0332) 242191, мобільні: (095) 074 07 28,(095) 8894065,(050) 1963350
або заповніть форму зворотного зв’язку!

8 333