Відкрити меню

Коли набирає чинності договір оренди землі?

Коли набирає чинності договір оренди земліЗапитання: До адвокатів АО «Правовий стандарт» в м. Луцьку надійшло запитання (надання консультації) про те з якого моменту набирає чинності договір оренди землі?

Відповідь: ВСУ у справі №6-2777цс16 від 16.01.2018 року зробив наступний правовий висновок:

Відповідно до частини другої статті 792 ЦК України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом. Спеціальним законом, яким регулюються відносини, пов’язані з орендою землі, є Закон України «Про оренду землі».

За змістом статей 18, 20 цього Закону (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації, договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Отже, строк дії спірного договору оренди землі починається після набрання ним чинності, а не з моменту його укладення. Набрання договором чинності є моментом у часі, коли починають діяти права та обов’язки по договору, тобто коли договір (як підстава виникнення правовідносин та письмова форма, в якій зафіксовані умови договору) стає правовідносинами, на виникнення яких було спрямоване волевиявлення сторін.

З урахуванням зазначених норм матеріального права строк дії спірного договору не закінчився, він є чинним, тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог про витребування землі.

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»