Відкрити меню

Обвинувачений чи свідок?

Обвинувачений чи свідокЗапитання: кримінальну справу відносно мене направили до суду за старим КПК а коли в квітні 2013 вона була повернута на додаткове розслідування вже діяв новий КПК. До цього часу справа до суду повторно не направлена. Чи діє відносно мене підписка про невиїзд? Чи можу я оскаржити підписку про невиїзд до суду? Чи є я на сьогоднішній день обвинуваченим, якщо підозра (за новим КПК) мені не пред’являлася?

Відповідь: відповідно до ч.11, ч.12 розділу XІ КПК, кримінальні справи, які до дня набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду, розглядаються судами в порядку, який діяв до набрання чинності цим Кодексом. У разі повернення таких кримінальних справ судом прокурору для проведення додаткового розслідування – таке слідство проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом, а справа вноситься до єдиного реєстру досудових розслідувань.

В цей же час Ваш статус як обвинуваченого по справі являється повністю невизначеним, оскільки Вам не повідомлено про підозру (ст.42 КПК) і строки досудового у Вашій справі не спливають. Слідство по такій справі може тривати практично необмежний строк. Разом з тим згідно ч.9 XІ КПК відносно Вас продовжує діяти запобіжний захід – підписка про невиїзд. Фактично Ви є «свідком» відносно якого діє підписка про невиїзд. Оскаржити бездіяльність слідчого також буде проблематично, оскільки Ви не входите до кола осіб визначених ст.303 КПК, як такий що має право на судове оскарження. А якщо прокуратура зробила для себе висновок про відсутність судової перспективи по цій справі то й пред’являти підозру Вам ніхто не буде.
В даному випадку необхідно звертатися до суду з вимогою про скасування запобіжного заходу.

 

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»