Запитання: чи реально повернути кошти сплачені мною ТОВ “Лізингова компанія “АВТОФІНАНС” за договором фінансового лізингу?
Всі, хто уклав договори з адміністраторами, які займаються придбанням товару у групах чи договори фінансового лізингу в результаті вирішують – отримати товар чи повернути кошти?
На даний час на зміну договорам про покупки у групах приходять договори фінансового лізингу, наприклад такі як пропонує Лізингова компанія «Автофінанс».
Укладаючи такий договір слід чітко усвідомити, що Вам не надаються в кредит кошти, а за Ваші кошти придбавається товар після внесення чітко визначених договором платежів.
Головним у цьому договорі є те, що для отримання товару треба внести аванс у вигляді 50% вартості товару. При цьому договором передбачається першочерговий платіж (за організацію договору чи інш.) в розмірі приблизно 10% вартості товару, який не зараховується в рахунок оплати товару і не повертається при розірванні договору (як і частина сплаченого авансу).
Теоретично, сплативши усі платежі, визначені договором, товар отримати можна, але жодних гарантій цього Вам ніхто не дасть, оскільки усе залежить виключно від волі адміністратора або лізингодавця.
Таким чином існує досить значний ризик навіть при своєчасній сплаті коштів товар так і не отримати.
В такому випадку постає інше питання – як повернути кошти?
Через поширені помилки ошуканих людей та їх юристів у судах наразі сформована негативна практика відмови у визнанні недійсними договорів та повернені коштів. Причина цьому у невірно обраному способі судового захисту. Найпоширенішими помилками є подання позовів про недійсність договору, укладеного внаслідок обману, чи про невідповідність форми договору чи про відсутність ліцензії на надання фінансових послуг. Але такі аргументи не можуть бути підставою для позитивного рішення суду, оскільки договори такого виду нотаріальному посвідченню не підлягають, на їх укладення зазвичай ліцензія не вимагається, а підпис сторін на договорі свідчить про обізнаність зі всіма умовами договору, а отже і про відсутність обману. Після відмови судами у таких позовах у потерпілих складається хибне враження про неможливість повернення коштів.
Як показує практика повернути кошти цілком реально незважаючи на умови договору і чутки на форумах про неможливість повернення сплачених коштів і юридичну бездоганність договорів. Насправді такі договори чи їх частини при правильно обраному юридичному способі захисту можна визнати недійсними, розірвати та у судовому порядку чи позасудовим шляхом змусити суб’єктів такої нечесної підприємницької діяльності повернути кошти.
При цьому відповідно до процесуального законодавства до суду можна звернутись за Вашим місцем проживання, що значно збільшує шанси на позитивне вирішення спору.
Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт» (м. Луцьк) має успішний досвід у поверненні коштів за такими договорами і в межах правового поля зробить усе можливе для того щоб повернути нечесно відібрані у Вас кошти.