Відкрити меню

Продовження строку прийняття спадщини

Продовження строку прийняття спадщиниЗапитання: чи є підставою продовження строку прийняття спадщини вісутність інформації про смерть спадкодавця?

Відповідь: Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 14 вересня 2016 розглянув справу № 6-1215цс16 за позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
При розгляді була підтверджена раніше висловлена правова позиція, згідно з якою термін для прийняття спадщини не продовжується, якщо спадкоємець не знав про смерть спадкодавця.

Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є ті, які пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Отже, правила частини третьої статті 1272 ЦК можуть бути застосовані, якщо:
1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви;
2) ці обставини визнані судом поважними.

Якщо ж у спадкоємця перешкод для подачі заяви не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через відсутність інформації про смерть спадкодавця, то правові підстави для визначення додаткового строку для прийняття спадщини відсутні.

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»