Відкрити меню

Українським пенсіонерам ЄСПЛ присудив по 1000 євро

Українським пенсіонерам ЄСПЛ присудив по 1000 євроЄвропейський суд з прав людини визнав порушенням § 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод (право на справедливий суд) маніпуляції з повістками при апеляційному розгляді пенсійних справ.

Шестеро українців звернулися до ЄСПЛ з заявою про порушення права на справедливий суд, яке полягало в неповідомлення їх про апеляційний розгляд їхніх справ про перерахунок пенсій. Згідно з позицією уряду листи були відправлені, що повинен бути підтвердити журнал виходить кореспонденції, який не зберігається більше року і був знищений.

ЄСПЛ дійшов висновку про порушення принципу рівності сторін через недотримання апеляційним судом процедури повідомлення (відправка рекомендованого листа, доказ про доставку якого має бути долучено до матеріалів справи). ЄСПЛ зазначив, що дотримання цієї процедури дозволило б уникнути труднощів, пов’язаних зі знищенням реєстрів вихідної кореспонденції, що, згідно з позицією уряду, позбавило змоги надати докази повідомлення заявників.

Рішення у справі «Лазаренко та інші проти України» було винесено 27 червня 2017 року. Кожному заявнику Україна повинна виплатити 1 тис. Євро. Крім того, вони зможуть звернутися до Верховного Суду України для перегляду їх справ.

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»