Відкрити меню

Внесено зміни до Положення про МВС

Внесено зміни до Положення про МВСУряд визначив нові функції МВС в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, перевезення небезпечних вантажів, а також завдання щодо здійснення комплексу профілактичних, лікувальних, оздоровчих і реабілітаційних заходів, спрямованих на охорону і зміцнення здоров’я осіб, які мають право на медобслуговування в установах охорони здоров’я МВС.

Зокрема, встановлено, що МВС здійснює держреєстрацію (перереєстрацію) і облік транспортних засобів, приймає іспити для отримання прав на керування транспортними засобами і видає відповідні документи, створює і веде реєстр закладів, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв.

Міністерство веде облік торговельних організацій, підприємств-виробників та суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності, що реалізують транспортні засоби або номерні складові частини до них, а також веде автоматизований облік, здійснює накопичення, обробку та використання відомостей про транспортні засоби, що підлягають державній та відомчій реєстрації , і про їхніх власників.

Також МВС веде реєстр суб’єктів здійснення обов’язкового технічного контролю та формує в установленому порядку загальнодержавну базу даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

У разі перевезення небезпечних вантажів Міністерство перевіряє відповідність транспортних засобів і устаткування і видає відповідне свідоцтва про допуск до перевезення, а також контролює підготовку водіїв транспортних засобів та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, приймає іспити і видає відповідні свідоцтва.

Крім того, Міністерство організовує і здійснює медичне обстеження, в тому числі психофізіологічне, кандидатів на службу в поліцію, поліцейських, кандидатів на навчання у вищих навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, а також придатність до військової служби кандидатів на військову службу за контрактом та військовослужбовців Нацгвардії .

Кабмін також визначив повноваження керівника державної служби в МВС. Передбачено, що керівником державної служби є державний секретар МВС, до повноважень якого належить право призначати на посади державної служби в органі, звільняти з посад, призначати ранги, застосовувати заохочення і дисциплінарні стягнення і т. п.

Відповідні зміни до Положення про Міністерство внутрішніх справ України внесені Постановою Кабміну від 30 серпня 2017 року, які набрали чинності 2 вересня.

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»