Відкрити меню

За полювання з тепловізором – кримінальна відповідальність

За полювання з тепловізором – кримінальна відповідальністьУ Верховній Раді України 13.07.2017 року за №6708 зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв’язку із незаконним полюванням.

Проектом передбачається внесення ряду змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закону України «Про мисливське господарство та полювання» основними з яких є:

– підвищення штрафів за правопорушення в сфері мисливського господарства та полювання та використання добутих тварин;

– посилення кримінальної відповідальності за браконьєрство;

– уточнення та посилення функцій органів центральної виконавчої влади з контролю за веденням мисливського господарства та полювання і використанням добутих мисливських тварин;

– надання права на складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідним працівникам мисливських господарств.

Проектом пропонується:

1) збільшити адміністративну відповідальність (ст.85 КУпАП) за порушення правил використання об’єктів тваринного світу.

2) ввести відповідальність (ст. 85-2 КУпАП) за незаконну реалізацію добутих тварин, їх частин та мисливських трофеїв (шкір, опудал, черепів).

3) ввести відповідальність (ст. 188-49 КУпАП) за невиконання розпоряджень (приписів) посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері лісового та мисливського законодавства.

4) надати право (ст. 255 КУпАП) єгерям та посадовим особам користувачів мисливських угідь на складання протоколу про адміністративні правопорушення.

5) ввести кримінальну відповідальність (ст. 248 ККУ) за полювання з використанням тепловізорів.

6) встановити розмір істотної шкоди (ст. 248 – 249 ККУ) за заподіяння матеріальних збитків, якщо така у сорок, або більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян. Це дозволить ввести кримінальну відповідальність за всі випадки незаконного добування копитних тварин.

7) збільшити такси за відшкодування збитків (ст. 43 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання») завданих унаслідок порушень законодавства в галузі мисливського господарства та полювання.

8) враховуючи індивідуальний характер видачі дозвільних документів на право полювання виключно користувачами мисливських угідь, в залежності від затвердженого в установленому порядку ліміту добування мисливських тварин та птахів, виключити п. 38 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності затвердженого ЗУ «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності».

На думку авторів законопроекту його прийняття та реалізація дозволить підвищити ефективність охорони мисливських угідь, зменшити кількість браконьєрства та підвищити рівень невідворотності покарання за вчинення правопорушень в сфері мисливського господарства та полювання.

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»