Відкрити меню

Закон щодо вдосконалення містобудівної діяльності

Закон щодо вдосконалення містобудівної діяльності10 червня набув чинності Закон №1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності». Крім того, 7 червня був прийнятий пакет підзаконних актів, що забезпечують реалізацію зазначеного Закону.

Серед нововведень, передбачених Законом, – скасування ухвали категорій складності об’єктів будівництва. Оцінювати об’єкт будуть тільки по класах наслідків (відповідальності). Всі об’єкти діляться за такими класами наслідків (відповідальності): незначні наслідки – СС1, середні наслідки – СС2 і значні наслідки – СС3. Віднесення об’єкта до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією за погодженням із замовником будівництва. З дня набрання чинності цим Законом об’єкти будівництва:

– I і II категорій складності відносяться відповідно до об’єктів з незначними (СС1) наслідками;

– III і IV категорій складності – до об’єктів із середніми (СС2) наслідками;

– V категорії складності – до об’єктів зі значними (СС3) наслідками.

Крім того, серед нововведень в підзаконної нормативної бази в містобудівній сфері:

– скасовані декларації на початок виконання будівельних робіт. Відтепер будівництво об’єктів з незначними наслідками (СС1) буде здійснюватися за повідомленнями, а об’єктів з середніми і великими наслідками (СС2 і СС3) – за дозволами;

– встановлені чіткі рамки і критерії для перевірок – в залежності від ступеня ризику об’єкта:
1) з високим ступенем ризику (СС3) – не частіше ніж один раз на два роки,
2) із середнім ступенем (СС2) – не частіше ніж один раз на три роки ;
3) з незначним ступенем (СС1) – не частіше ніж один раз на п’ять років;

– затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів на початок їх виконання і не вимагають прийняття в експлуатацію.

– закріплена норма про залучення громадських інспекторів, зокрема з числа осіб з інвалідністю, до прийняття об’єктів в експлуатацію та здійснення державного архітектурного будівельного контролю для визначення норм для безперешкодного доступу до об’єктів будівництва;

– передбачена можливість отримання сертифікату (прийняття в експлуатацію) через електронну систему.

Адвокати Луцьк © 2018 Адвокатське об’єднання «Правовий стандарт»